ترور شخصیتی ارد بزرگ با یورش مدیران ویکی پدیا


سایت ویکی پدیای فارسی در اقدامی تعجب برانگیز به جای پرداختن به واقعیات ، تمام سعی و تلاش خود را بکار گرفته تا شخصیت دوست داشتنی کشورمان ارد بزرگ را که ما شیروانیها به او "بزرگ شیروان" می گویم را مورد هجوم ، اهانت ، تشکیک و توهین قرار دهد .
این حرکت کاملا حساب شده ! (( از تاریخ ‏۱۶ مهٔ ۲۰۱۰، ساعت ۰۵:۳۹)) بروز و ظهور یافته است .


آنچه می توان از کل اقدامات انجام شده فهمید عبارتند از :

1- یورش به روابط دیرینه فارسی زبانان با حذف دوستی ارد بزرگ و احمدشاه مسعود
2- هم صدای با پان تورکهای ایران و افغانستان بهمراه پشتنون های افراطی متمایل به پاکستان ، امارات متحده عربی و عربستان
3- حرمت شکنی و نابود کردن چهره نجیب ارد بزرگ
4- حمله به آرمانهای ارد بزرگ که تماما گویای روح میهن دوستی و تقویت روابط کشورهای هم فرهنگ با ایران است .
5- ایجاد بذر نفاق در بین کشورهای فارسی زبان

http://razdar.files.wordpress.com/2010/03/iran-afghanistan.jpg


دستانی از لندن در کارند تا به مقاصد بالا برسند دقیقا در بیوگرافی کسی که با نام مستعار Khurasan است و بر روی رابطه ارد بزرگ و احمدشاه مسعود کار می کند می خوانیم که ساکن انگلستان و شهر لندن است . همه ما ایرانیها و همزبانان خود در شرق کشورمان می دانیم عامل جدایی کشور یک پارچه ما انگلیس بود . حالا سردمداران انگلیس می بینند روابط فرهنگی و فکری ما ایرانیان همچون دوستی ارد بزرگ و احمد شاه مسعود غیر قابل انکار است و از این رو همه سعی خود را بکار گرفته اند تا از طریق سایت مرجعی همچون ویکی پدیا ارابه های جنگی خویش را به حرکت در آورند .
و همچنان فصل جدایی باشند بین ما کشورهایی که دارای یک سابقه مشترک هستیم .


خلاصه اقداماتی که مدیران سایت ویکی پدیای فارسی بر علیه ارد بزرگ انجام داده اند :

1- نام ارد بزرگ را از زندگی نامه احمد شاه مسعود حذف نموده اند ( در صورتی که حداقل در طی یکساله گذشته بخشی جدای ناپذیر از بیوگرافی احمدشاه مسعود بود)

2- با نصب چهار پلاکارد بر بالای زندگینامه ارد بزرگ در ویکی پدیا به مخاطب القاء می کنند که متن زیر بی ارزش است !!!( و جالب اینکه این پلاکاردها هیچ تناسبی با متن مقاله ندارند)

3- اهانت مستقیم به ارد بزرگ (بی شرمانه واژه هایی در بخش حذف مقاله نوشته شده که می توانید در بخش اسناد این مقاله متن را ببینید )

4- انکار تاثیر گذاری ارد بزرگ بر احمدشاه مسعود (این حرکت توسط یکی از چهرهای های اصلی ویکی پدیا ساکن انگلیس رخ داده است )

5- لودگی (طراح ابتدایی بحث حذف مقاله ارد بزرگ می پرسد ارد بزرگ مرد است یا زن !!!)

6- تشکیک بر دو میلیون و هفتصد هزار سایت و وبلاگی که در مورد ارد بزرگ نوشته اند !!! ( ‫يافته 1 - 100 از حدود 2,760,000 درباره ارد بزرگ در سایت گوگل)

7- پس از آنکه مخالفت با اهانت های انجام شده به ارد بزرگ در ویکی پدیا متجلی شد یکی از مدیران اصلی این سایت به نام بهزاد مدرس که ساکن کشور نیمه مستعمره انگلیس یعنی کاناداست چنین در مورد مقاله ارد بزرگ در بخش حذف آن نوشت : حذف شود. نوشتاری که هیچیک از مطالبش اثبات پذیر نیست باید حذف شود. ما فقط یک سری گفتاورد از این فرد داریم که حداکثر باید به ویکی گفتاورد منتقل شود. در ایران و افغانستان صدها(شایدم هزارها) از این مرشد ها داریم که هر کدام حداقل تعدادی مرید دارند که اگر به اینترنت دسترسی داشته باشند می توانند مانند مریدان ارد بزرگ تبلیغات داشته باشند. به هر حال هر وقت منبع مستقل و معتبری پیدا شد که به ایشان پرداخت می توان برای ایشان مقاله ساخت. این منابعی که ارایه شده تنها یک سری گفتاورد از ایشان هستند.

این درحالیست که یکی از کاربران برای این مدیر ویکی پدیا در زیر همان متن نوشته است : ارد بزرگ در سطح کشورهای آسیای میانه بی نظیر است . با زمینه سازی و تخریب این چهره برجسته نمی توان به نتیجه رسید آقای مدیر شما هزار نفر معرفی نکنید شما ده نفر همانند ارد بزرگ در سطح کشورهای فارسی زبان معرفی کنید


نکته مهم :
مسئولین محترم کشورمان ، باید بر روی مقالات ویکی پدیا حساس باشند . این سایت به مراتب می تواند مخربتر از فیس بوک باشد .
باید کار کارشناسی بر روی عملکرد این سایت صورت پذیرد . سیستم مدیریت و کاربری ویکی پدیا فوق العاده مشکوک است .

سعی خواهم نمود به زودی نقدی کلی بر سایت ویکی پدیای فارسی داشته باشم .
عاطفه معصومی


اسناد مطلب بالا :۶ نظر:

محمد باقری گفت...

خسته نباشید همشهری
همیشه عده ایی برای مطرح کردن خود دست به دامن هر روشی می شوند .
من فکر می کنم عنصر اهانت کننده به ارد بزرگ همان بهزاد مدرس است که از مدیران ویکی است بقیه هم عناوین مستعار همان شخص می باشد . باید با اطلاع رسانی شایسته دستان این گونه افراد سود جو را برای همیشه بست .

ترگل بهادران گفت...

این آقای مدرس را تا جایی که ما بررسی کردیم دیدیم کسی است که با کمک چند تا از دوستانش که از طریق یاهو مسنجر با هم کار می کنند در درون ویکی پدیا به شکلی گروهی اعمال نظر می کنند . اینها دقیقا اسامیشان همیشه در کنار هم است و در نظرخواهی داخلی ویکی هم همراه هم هستند و به شکل های مختلف سفسطه و مقلطه می کنند .
قدیمی های ویکی پدیا از رشد این آقا قبلا ابراز نگرانی کرده بودند
اما در حال حاضر دیگر کسی جلو دار اینها نیست و دائما آبروی ویکی پدیا را بیشتر از پیش می برند .
آنچه دیده می شود کوچ نویسندگان ویکی پدیا است چون فضای کار را کارشناسی نمی دانند و معتقدند اینجا لجن پراکنی و ایجاد هیاهو و برچسب زدن به این و آن برگ برنده محسوب می شود .

ناشناس گفت...

مدیرایی مانند مدرس؛ همان؛ علمجو و کامیکس و آدلر که در حذف ویکی دست داشتند همه مدیرای خورده پای ویکی اند.

دو مدیر اصلی دارد ویکی که با هم تمام نقشه ها پشت ویکیپدیا را می کشند. رییس این نوکر ها که با همکاری انگلیس به ارد اهانت کردند، دو مدیر اصلی هستند با نام بهافرید و مردتنها که بدون هماهنگی این دو مدیرای خرده پا کاری نمی کنند. نقشه حمله به ارد بزرک را هم حتما این دو با هم طراحی کرده اند.

آرش بدیع مدیری گفت...

( ‫يافته 1 - 100 از حدود 2,760,000 درباره ارد بزرگ در سایت گوگل)

خودمونیم اگه معیار سرشناسی این بود که مقالات زیر ارجح بودن:

ارد کوچک (4,870,000 نتیجه)
ارد متوسط (2,660,000)

----
از نظرات:
«من فکر می کنم عنصر اهانت کننده به ارد بزرگ همان بهزاد مدرس است که از مدیران ویکی است بقیه هم عناوین مستعار همان شخص می باشد»

شما فکر نکن برادر من! اکبند بماند گویا شایسته تر است!!
----

«مدیرایی مانند مدرس؛ همان؛ علمجو و کامیکس و آدلر که در حذف ویکی دست داشتند همه مدیرای خورده پای ویکی اند.»

مدیرانی که نام بردید هر کدام یک رای دارند. به‌آفرید و مردتنها هم همینطور. من هم یکی داشتم. پس «آرش بدیع مدیری» رو هم اضاف کن!

مدیران در ضمن «حق داشتند» مقاله را حذف سریع بزنند و کلا از پروسه‌ی رای گیری خارج کنند بدون اینکه از کسی نظر بگیرند، ولی نکردند. این‌هم برای شما که همه‌چیز را جنایت دست‌های پشت پرده‌ی انگلیس می‌بینید.

ناشناس گفت...

البته که این استدلالهای نیم بند و غیرمستند، دلیلی بر توطئه علیه ارد بزرگ نیست.
این حرفها بیشتر شبیه واکنش احساسی کسی است که بدون آشنایی با قوانین ویکی پدیا صرفا چیزهایی را که به آنها تعلق خاطر داشته در معرض هجمه دیگران (یا به زغم خود دشمنان) می بیند.

ولی یادمان نرود ویکی پدیا یک مدینه فاضله نیست، اگر چه تلاش کرده باشد و قوانینش مشروح و مبسوط وضع شده اند. ولی به وضوح مشخص است که اولا در برگردان این قوانین برای ویکی پدیای فارسی کلی سلاخی صورت گرفته، و ثانیا انگار حتی مدیران ویکی هم تاب و توان این همه قانونمندی را ندارند و در اعمال قوانین گاه و بیگاه به سلیقه شخصی عمل می کنند...

یادمان نرود که ویکی پدیا یک دانشنامه آزاد است نه بیشتر.

عاطفه (مدیر وب سایت) گفت...

با سلام به همه کاربران محترم

کاری که در ویکی پدیا صورت گرفت یا کاملا سازمان یافته بود ( باتوجه به حذف نام ارد بزرگ از دهها مقاله این سایت که دو موردش مستقیما به خود ارد بزرگ مرتبط بود ) و یا مربوط به جوانکی کینه جو به نام خراسان ! و بعد از آن هم حرکتهای تیمی باندی قدیمی در ویکی پدیا که متاسفانه اصلا به اصل موضوع توجه نداشتند و موتور محرک آنها همان حس لجبازی و موضع گیری برای دفاع از دوستشان بود ... به هر شکل من امروز خیلی خوشحالم که مقالات ارد بزرگ و مقاله نظریه قاره کهن از ویکی پدیا حذف شده است چون برای کسی که جهانیان او را می شناسند و روزانه هزاران صفحه سایت از او یاد می کنند به آن شکل ناقص افتخاری محسوب نمی شد و در عین حال به مخاطب هم اطلاعات کافی را نمی داد .

نمی دانم سایت ویکی پدیا آمارگیر خاصی از مقالاتی که هر روز در آن جستجو می شود دارد یا که خیر . اما مطمئنم مخاطبین بسیاری هر روز در ویکی به دنبال نام ارد بزرگ هستند ...

به نظر من ویکی خودش را از یک مقاله ارزشمند محروم نمود . مطمئن هستم کاری که عده معدودی در ویکی پدیا انجام دادند در سطح افکار آزاد شکلی از قلیان احساسات هنجارشکنانه چند جوان جلوه کرد و می کند که خوب برای این سرریز سوزنده هم علاجی جز صبر برای پختگی در کوره راه زندگی نیست .
به عنوان یک ایرانی عاشق اندیشه های ارد بزرگ ، با وجود داشتن گلایه از آنچه که در ویکی گذشت اما باز هم برای همه مدیران و کسانی که پایه های ویکی پدیا را با تلاش خود پر بار تر می کنند آرزوی موفقیت می کنم .

پیروز باشید

ارسال یک نظر